Foto van de redactie
Vertrouwen is goed, recherche is beter!
Sinds 2005 voorziet de redactie je van nuttige informatie over je favoriete producten. Onze experts helpen je bij de artikelkeuze en beantwoorden veelgestelde vragen.

Sierafbeelding: Rode achtergrond met afbeeldingen van verschillende producten, waaronder een stoel, een fiets, een mobiele telefoon en een voetbal

Radiator verven: handleiding voor een frisse nieuwe look

Zo verf je je radiator op de juiste manier en vermijd je veelgemaakte fouten – met een stapsgewijze handleiding en handige tips.


1. Dit heb je nodig om je radiator te verven

Voordat je aan de slag kunt, is het belangrijk om alle benodigde materialen klaar te leggen. Radiatorlak is speciaal ontwikkeld om hoge temperaturen te weerstaan zonder te vergelen of af te bladderen. Bij oude radiatoren is het bovendien aan te raden om roest op de radiator vooraf te verwijderen en een grondverf aan te brengen, zodat de nieuwe lak beter hecht.

Dit materiaal heb je nodig:

  • radiatorlak (kwast- of spuitlak);
  • grondverf (bij een verroeste of zwaar beschadigde ondergrond);
  • verfkwast of schuimroller (voor moeilijk bereikbare plekken);
  • spuitlak (voor een gelijkmatiger resultaat);
  • schuurpapier (korrel 120–180);
  • schilderstape en afplaktape;
  • folie of een oude doek om de vloer af te dekken;
  • ontvetter of schoonmaakmiddel;
Tip

Kies bij het verven van een oude radiator altijd een hittebestendige lak – gewone muurverf is niet geschikt voor radiatoren en laat al snel los bij het opwarmen. Let voor gebruik altijd op de exacte specificaties van de fabrikant.

Infographic: Radiator verven: zo doe je het in een paar stappen. De afbeelding toont een witte radiator met een verfroller met rood handvat ertegenaan. De lijst bevat zes punten: 1. Radiator laten afkoelen. 2. Oppervlak schuren en ontvetten. 3. Afplakken met schilderstape en folie. 4. Grondverf aanbrengen (indien nodig). 5. Radiatorlak in dunne lagen aanbrengen. 6. Laten drogen en tweede verflaag aanbrengen.

Populaire radiatorlak:
Productafbeelding van Zwart primer spuitbus, 400 ml
Zwart primer spuitbus, 400 ml
€ 6,50
Verkoper: MasterBau
Productafbeelding van a.m.p.e.r.e. Bodenmarkeerspray VERKEERSVERF 500 ml, rood
a.m.p.e.r.e. Bodenmarkeerspray VERKEERSVERF 500 ml, rood
€ 21,90
Verkoper: Katomix
Productafbeelding van Verfstokverf voor wegafbeelding, 5 kg, wit. Wegmarkeerverf, artikelnummer 3495881910017
Verfstokverf voor wegafbeelding, 5 kg, wit. Wegmarkeerverf, artikelnummer 3495881910017
5,0Gemiddelde beoordeling: 5,0 van 5Aantal beoordelingen: 2
€ 98,22
Gratis bezorging
Verkoper: GYZS
Productafbeelding van Bondex Witte grondverf, 500 ml
Bondex Witte grondverf, 500 ml
€ 42,75
Gratis bezorging
Verkoper: Erksononline1
Productafbeelding van Marabu 12740043815 Marabu Magnetverf, verf uw dromen, grijs, 475 ml
Marabu 12740043815 Marabu Magnetverf, verf uw dromen, grijs, 475 ml
€ 90,86/1l
2,0Gemiddelde beoordeling: 2,0 van 5Aantal beoordelingen: 1
€ 63,09
-31%
€ 43,16
Gratis bezorging
Verkoper: VaVaDo
Productafbeelding van Seltmann Weiden Becher mit Henkel 0,27 l Rondo/Liane weiss 001.217130
Seltmann Weiden Becher mit Henkel 0,27 l Rondo/Liane weiss 001.217130
4,8Gemiddelde beoordeling: 4,8 van 5Aantal beoordelingen: 4
€ 14,99
Gratis bezorging
Verkoper: Zurbrueggen
Productafbeelding van Behandeling Titanlux 01t056625: Grondverf, watergedragen, wit, 2,5 liter, satijn, 2,5 liter
Behandeling Titanlux 01t056625: Grondverf, watergedragen, wit, 2,5 liter, satijn, 2,5 liter
€ 67,51
Gratis bezorging
Verkoper: Arboremedia
Productafbeelding van Soldermasker Spuit – Zwart 10 ml Met Zuiger | UV-Uithardend, Niet-Geleidend | Bescherming PCB
Soldermasker Spuit – Zwart 10 ml Met Zuiger | UV-Uithardend, Niet-Geleidend | Bescherming PCB
€ 99,80/1kg
€ 4,99
Verkoper: ROSFIX
Productafbeelding van TecLine Markeerspray 500 ml, felblauw, voor gebruik in Duitsland, Italië en Frankrijk
TecLine Markeerspray 500 ml, felblauw, voor gebruik in Duitsland, Italië en Frankrijk
€ 36,04/1l
€ 18,02
Verkoper: Di-Life
Productafbeelding van Comptoir D'Art - Roesteffectmiddel Voor IJzer (0857) Voor Ferrometalen - Roesteffect - Verouderd Effect - IJzerverf (5 L)
Comptoir D'Art - Roesteffectmiddel Voor IJzer (0857) Voor Ferrometalen - Roesteffect - Verouderd Effect - IJzerverf (5 L)
€ 15,23/1l
€ 76,14
Gratis bezorging
Verkoper: ComptoirDArt
Productafbeelding van Comptoir d'Art - Koudbruneermiddel Zwart (0805A) Voor Staal Zonder tralisator - Koud Bruneren - Zwarte Afwerking voor Staal (5 L)
Comptoir d'Art - Koudbruneermiddel Zwart (0805A) Voor Staal Zonder tralisator - Koud Bruneren - Zwarte Afwerking voor Staal (5 L)
€ 38,48/1l
€ 192,38
Gratis bezorging
Verkoper: ComptoirDArt
Productafbeelding van BIODUR Hittebestendige Siliconen Spuitverf - Zwart - 400ml - Tot 600°C - Anti-roest - Weersbestendig - Binnen/Buiten
BIODUR Hittebestendige Siliconen Spuitverf - Zwart - 400ml - Tot 600°C - Anti-roest - Weersbestendig - Binnen/Buiten
€ 55,87/1l
5,0Gemiddelde beoordeling: 5,0 van 5Aantal beoordelingen: 1
€ 22,35
Gratis bezorging
Verkoper: BYDOOBV
Productafbeelding van BIODUR Sanitairlak Spuitbus - Keramiek & Emaille - Wit Hoogglans - 400ml - Water- & krasvast - Zonder primer
BIODUR Sanitairlak Spuitbus - Keramiek & Emaille - Wit Hoogglans - 400ml - Water- & krasvast - Zonder primer
€ 51,12/1l
5,0Gemiddelde beoordeling: 5,0 van 5Aantal beoordelingen: 2
€ 20,45
Gratis bezorging
Verkoper: BYDOOBV
Productafbeelding van BIODUR Hittebestendige Zinkspray - 400ml - Anti-roest - Tot 400°C - Sneldrogend - UV/Weerbestendig - Voor Binnen & Buiten
BIODUR Hittebestendige Zinkspray - 400ml - Anti-roest - Tot 400°C - Sneldrogend - UV/Weerbestendig - Voor Binnen & Buiten
€ 51,62/1l
€ 20,65
Gratis bezorging
Verkoper: BYDOOBV
Productafbeelding van Comptoir D'Art - Beschermende Lak (0861) Voor Ferrometalen - Roestwerend - Corrosiebescherming - Metaallak (Mat, 5 L)
Comptoir D'Art - Beschermende Lak (0861) Voor Ferrometalen - Roestwerend - Corrosiebescherming - Metaallak (Mat, 5 L)
€ 25,93/1l
€ 129,66
Gratis bezorging
Verkoper: ComptoirDArt
Productafbeelding van Soldermasker UVH900-LY - UV Uithardend Soldermasker | 10g, 365nm 5W, 1 Minuut | PCB Reparatie en Bescherming
Soldermasker UVH900-LY - UV Uithardend Soldermasker | 10g, 365nm 5W, 1 Minuut | PCB Reparatie en Bescherming
€ 166,33/1kg
€ 4,99
Verkoper: ROSFIX
Productafbeelding van BIODUR Alu-Zinkspray - 400ml - Anti-roest - Hittebestendig tot 350°C - Sneldrogend - UV- & Weerbestendig - Binnen/Buiten
BIODUR Alu-Zinkspray - 400ml - Anti-roest - Hittebestendig tot 350°C - Sneldrogend - UV- & Weerbestendig - Binnen/Buiten
€ 57,12/1l
5,0Gemiddelde beoordeling: 5,0 van 5Aantal beoordelingen: 1
€ 22,85
Gratis bezorging
Verkoper: BYDOOBV
Productafbeelding van Comptoir D'Art - Beschermende Lak (0861) Voor Ferrometalen - Roestwerend - Corrosiebescherming - Metaallak (Satijn, 1 L)
Comptoir D'Art - Beschermende Lak (0861) Voor Ferrometalen - Roestwerend - Corrosiebescherming - Metaallak (Satijn, 1 L)
€ 35,22/1l
€ 35,22
Gratis bezorging
Verkoper: ComptoirDArt
Productafbeelding van BIODUR Acrylverf - Zuiverwit RAL 9010 – 400 ML – Spuitbus Mat Lak – UV en Weerbestendig - Sneldrogende Spuitverf - Voor Binnen en Buiten
BIODUR Acrylverf - Zuiverwit RAL 9010 – 400 ML – Spuitbus Mat Lak – UV en Weerbestendig - Sneldrogende Spuitverf - Voor Binnen en Buiten
€ 42,37/1l
5,0Gemiddelde beoordeling: 5,0 van 5Aantal beoordelingen: 2
€ 16,95
Gratis bezorging
Verkoper: BYDOOBV
Productafbeelding van Comptoir D'Art - Beschermende Lak (0861) Voor Ferrometalen - Roestwerend - Corrosiebescherming - Metaallak (Satijn, 5 L)
Comptoir D'Art - Beschermende Lak (0861) Voor Ferrometalen - Roestwerend - Corrosiebescherming - Metaallak (Satijn, 5 L)
€ 26,03/1l
€ 130,16
Gratis bezorging
Verkoper: ComptoirDArt

2. Handleiding: radiator verven

Of je nu je radiator wilt verven zonder hem te demonteren of de verwarming helemaal opnieuw wilt lakken – de aanpak is in beide gevallen vergelijkbaar. Belangrijk is dat de verwarming volledig is afgekoeld voordat je begint. Wil je je radiator verven zonder hem te demonteren? Met een lange, smalle verfkwast kom je ook in nauwe tussenruimtes. We leggen je stap voor stap uit hoe je een mooi resultaat bereikt:

  1. Verwarming laten afkoelen: Zet de verwarming ruim op tijd uit en wacht tot de radiator volledig is afgekoeld tot kamertemperatuur.
  2. Oppervlak voorbereiden: Schuur de radiator licht op met schuurpapier om de oude lak ruw te maken. Verwijder daarbij ook loszittende lak of roestplekken.
  3. Reinigen en ontvetten: Veeg de radiator grondig af met een ontvetter of een vochtige doek, zodat er geen stof- of vetresten achterblijven.
  4. Afplakken: Plak het gebied rondom de radiator af met schilderstape en leg folie op de vloer om deze te beschermen tegen lakspatten.
  5. Grondverf aanbrengen (indien nodig): Als de radiator roest vertoont of zwaar beschadigd is, breng dan eerst een grondverf aan en laat deze volledig drogen voordat je verdergaat.
  6. Eerste laklaag aanbrengen: Breng de radiatorlak dun en gelijkmatig aan – werk daarbij van boven naar beneden. Voor moeilijk bereikbare plekken is een smalle kwast bijzonder geschikt.
  7. Laten drogen en tweede laag aanbrengen: Laat de eerste laag volledig drogen voordat je een tweede dunne laag aanbrengt. Let voor gebruik altijd op de exacte specificaties van de fabrikant wat betreft de droogtijd.
  8. Afplaktape verwijderen: Trek de schilderstape eraf zolang de lak nog licht vochtig is, zodat je strakke randen krijgt.
Tip

Laat de lak na de laatste verflaag minstens 24 uur drogen voordat je de verwarming weer aanzet. Zo hardt de lak goed uit en is hij blijvend bestand tegen de warmte.

3. Radiator verven of spuiten: wat past beter?

Naast het klassieke kwastwerk is spuitlak ook een populaire methode om een radiator te verven. Beide varianten hebben hun voor- en nadelen – welke het beste past, hangt vooral af van de vorm van de radiator en je ervaring.

Verven met kwastSpuiten
Geschikt voorGladde radiatoren, nauwe plekkenGladde oppervlakken, open lamelradiatoren
InspanningGeringGemiddeld (afplakken belangrijker)
ResultaatGelijkmatig met enige oefeningZeer gelijkmatig, dunnere laag
RisicoKwaststrepen bij te veel drukLaknevelvlekken op de omgeving
KostenLaagIets hoger

Wil je een oude radiator verven zonder hem te demonteren, dan grijp je vaak naar de kwast – die biedt meer controle. Bij spuiten is het ruim afplakken en afdekken van de omgeving extra belangrijk, omdat de spuitnevel zich ver kan verspreiden.

Tip

Spuitlak is bijzonder makkelijk aan te brengen op gladde buisradiatoren. Houd de spuitbus tijdens het spuiten op een gelijkmatige afstand van ongeveer 25–30 cm en beweeg hem continu, zodat je lelijke druipers voorkomt.

4. FAQ

  • Kun je een radiator gewoon overschilderen?

    Ja, in de regel kun je een radiator overschilderen zonder de oude verflaag volledig te verwijderen. Schuur het oppervlak wel eerst licht op en ontvet het grondig, zodat de nieuwe lak goed hecht. Bij flinke roestvorming of een zwaar beschadigde ondergrond is het aan te raden om eerst een grondverf aan te brengen.

  • Wat is beter: de radiator verven met een kwast of spuiten?

    Beide methoden leveren goede resultaten op. Kwastwerk is vooral geschikt voor radiatoren met nauwe tussenruimtes, omdat je gerichter kunt werken. Spuitlak geeft doorgaans een gelijkmatiger oppervlak, maar vereist wel zorgvuldig afplakken van de omgeving.

  • Welke lak is geschikt voor radiatoren?

    Voor radiatoren moet je een hittebestendige speciale lak gebruiken, vaak aangeduid als verwarmingslak of radiatorlak. Deze is erop gemaakt om temperaturen tot vaak 100 graden Celsius te weerstaan, zonder te vergelen of af te bladderen. Let voor gebruik altijd op de exacte specificaties van de fabrikant.


Op onze website gebruiken we inhoud die met behulp van kunstmatige intelligentie is gemaakt. Kaufland Marketplace GmbH aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de juistheid, actualiteit of volledigheid van de adviesteksten die op Kaufland.nl worden aangeboden. Houd altijd rekening met de officiële specificaties van de fabrikant om producten veilig en correct te gebruiken.

Foto van de redactie
Vertrouwen is goed, recherche is beter!
Sinds 2005 voorziet de redactie je van nuttige informatie over je favoriete producten. Onze experts helpen je bij de artikelkeuze en beantwoorden veelgestelde vragen.