Foto van de redactie
Vertrouwen is goed, recherche is beter!
Sinds 2005 voorziet de redactie je van nuttige informatie over je favoriete producten. Onze experts helpen je bij de artikelkeuze en beantwoorden veelgestelde vragen.

Sierafbeelding: Rode achtergrond met afbeeldingen van verschillende producten, waaronder een stoel, een fiets, een mobiele telefoon en een voetbal

Welk speelzand voor de zandbak? Zo kies je het juiste zand

Niet elk zand is geschikt voor de zandbak. We leggen je uit waar je op moet letten bij speelzand en hoeveel zand je nodig hebt voor je zandbak.


1. Hier herken je goed speelzand voor de zandbak

Spelen in de zandbak is een van de favoriete bezigheden van kinderen. Om veilig en met plezier te kunnen graven en vormen, is het belangrijk om het juiste speelzand te kiezen. Goed speelzand is vrij van schadelijke stoffen en verontreinigingen, voelt prettig aan en laat zich gemakkelijk vormen. Wil je speelzand kopen? Let dan op de volgende kenmerken en aandachtspunten:

  • gecertificeerd speelzand
  • fijne korrelgrootte, meestal tussen 0,1 en 2 millimeter
  • vrij van schadelijke stoffen, zware metalen en biologische verontreinigingen
  • licht kwartszand of speciaal bewerkt speelzand
  • weinig stofvorming voor veilig gebruik door kinderen
  • goed vormbaar, maar toch waterdoorlatend
Tip

Let er bij de aankoop op dat het zand uitdrukkelijk als speelzand is aangemerkt. Gewoon bouwzand uit de bouwmarkt is vaak niet geschikt voor kinderen, omdat het verontreinigingen kan bevatten.

Infographic: Waar je op moet letten bij speelzand. De afbeelding toont vijf punten: 1. Gecertificeerd. 2. Fijne korrelgrootte tussen 0,1 en 2 millimeter. 3. Arm aan schadelijke stoffen en gewassen. 4. Goed vormbaar. 5. Weinig stofvorming.Let erop dat het speelzand aan deze criteria voldoet voordat je het in de zandbak doet.

Populair speelzand:
Productafbeelding van Brekerszand BigBag 1500 kg Gardenlux
Brekerszand BigBag 1500 kg Gardenlux
€ 113,60/1l
€ 284,01
Gratis bezorging
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van 50 stuks! Straatzand 20 kg Gardenlux
50 stuks! Straatzand 20 kg Gardenlux
€ 105,60/1l
€ 264,01
Gratis bezorging
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van VADIGRAN Bodemkooi voor vogels, wit, 25 kg
VADIGRAN Bodemkooi voor vogels, wit, 25 kg
€ 1,04/1kg
€ 25,90
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Speelzand BigBag 1500 kg Gardenlux
Speelzand BigBag 1500 kg Gardenlux
€ 102,80/1l
€ 257,01
Gratis bezorging
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van Hamann Mercatus Einkehrsand, basalt, 25 kg
Hamann Mercatus Einkehrsand, basalt, 25 kg
€ 0,32/1kg
4,6Gemiddelde beoordeling: 4,6 van 5Aantal beoordelingen: 5
€ 7,95
Verkoper: bauschnell
Productafbeelding van Straatzand Mini BigBag 750 kg Gardenlux
Straatzand Mini BigBag 750 kg Gardenlux
€ 68,94/1l
€ 172,36
Gratis bezorging
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van Seachem Fluorit, bodemverrijker, 3,5 kg
Seachem Fluorit, bodemverrijker, 3,5 kg
€ 7,11/1kg
€ 24,90
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Gardenlux speelzand, 20 kg
Gardenlux speelzand, 20 kg
€ 1,30/1kg
€ 36,95
-29%
€ 25,95
Gratis bezorging
Verkoper: WAYS
Productafbeelding van 50 stuks! Speelzand 20 kg Gardenlux
50 stuks! Speelzand 20 kg Gardenlux
€ 111,60/1l
€ 279,01
Gratis bezorging
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van Straatzand BigBag 1500kg Gardenlux
Straatzand BigBag 1500kg Gardenlux
€ 92,00/1l
€ 230,01
Gratis bezorging
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van GEORPLAST GC25: Grind in klassieke kleuren
GEORPLAST GC25: Grind in klassieke kleuren
€ 21,90
-11%
€ 19,41
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Brekerzand 0/3 mm mini BigBag 750kg Gardenlux
Brekerzand 0/3 mm mini BigBag 750kg Gardenlux
€ 79,60/1l
€ 199,01
Gratis bezorging
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van Croci Vogelsand, met korrelgrootte, 5 kg
Croci Vogelsand, met korrelgrootte, 5 kg
€ 3,78/1kg
€ 18,90
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Fluval  Stratum / Vulkanbodem, inhoud: 4 kg
Fluval Stratum / Vulkanbodem, inhoud: 4 kg
€ 10,43/1kg
€ 41,70
Gratis bezorging
Verkoper: ELFEZONE
Productafbeelding van STONES ECO voegzand, grijs, 1-20 mm, 25 kg
STONES ECO voegzand, grijs, 1-20 mm, 25 kg
€ 1,84/1kg
5,0Gemiddelde beoordeling: 5,0 van 5Aantal beoordelingen: 13
€ 45,95
Verkoper: bauschnell
Productafbeelding van Koolstofvezel frame voor HV6120
Koolstofvezel frame voor HV6120
€ 17,17
Gratis bezorging
Verkoper: RCprofi
Productafbeelding van Seachem Fluorit Onyx zandbodem, 3,5 kg (67135030)
Seachem Fluorit Onyx zandbodem, 3,5 kg (67135030)
€ 13,11/1kg
€ 45,90
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Wave Kristallsand, 400 gram, wit
Wave Kristallsand, 400 gram, wit
€ 29,07/1kg
€ 11,90
-2%
€ 11,63
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van ICA GD31: 100% natuurlijk grind
ICA GD31: 100% natuurlijk grind
€ 30,90
-12%
€ 26,96
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Písek Aqua Excellent, wit, 1,6-2,2 mm, 1 kg
Písek Aqua Excellent, wit, 1,6-2,2 mm, 1 kg
€ 3,51/1kg
€ 3,51
Verkoper: EFIGlobalStoreDE
Productafbeelding van GEORPLAST GC20: Grind in klassieke kleuren
GEORPLAST GC20: Grind in klassieke kleuren
€ 22,90
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van ICA GC34: Grind in klassieke kleuren
ICA GC34: Grind in klassieke kleuren
€ 13,90
-12%
€ 12,13
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van OASE 90480, 3 liter, 2,7 kg, 1 stuk
OASE 90480, 3 liter, 2,7 kg, 1 stuk
€ 12,48/1kg
€ 37,90
-11%
€ 33,69
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Askoll 281124, puur rivierzand, kwarts, fijne korrelgrootte
Askoll 281124, puur rivierzand, kwarts, fijne korrelgrootte
€ 7,99/1kg
€ 31,95
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at

2. Zoveel speelzand heb je nodig voor een zandbak

De juiste hoeveelheid speelzand berekenen is belangrijk, zodat kinderen er goed in kunnen spelen. Als vuistregel geldt: het zand moet 30 tot 40 centimeter diep in de bak liggen, zodat kinderen goed kunnen graven en vormen. De benodigde hoeveelheid hangt direct af van het grondoppervlak van je zandbak.

Juiste hoeveelheid zand voor verschillende zandbakformaten
Zandbakformaat (L × B)ZanddiepteBenodigde hoeveelheid zand
100 × 100 cm30 cmCa. 450 kg
100 × 100 cm40 cmCa. 600 kg
120 × 120 cm30 cmCa. 650 kg
120 × 120 cm40 cmCa. 860 kg
150 × 150 cm30 cmCa. 1.000 kg
150 × 150 cm40 cmCa. 1.350 kg

De aangegeven hoeveelheden zijn richtwaarden – de werkelijk benodigde hoeveelheid kan per zandbak en situatie enigszins afwijken. Raadpleeg altijd de specificaties van de fabrikant.

Tip

Bereken de benodigde hoeveelheid zand eenvoudig zelf: lengte × breedte × gewenste zanddiepte (alle maten in meters) geeft het volume in kubieke meters. Een kubieke meter speelzand weegt doorgaans ongeveer 1.500 kilogram.

3. FAQ

  • Welk zand is het beste voor de zandbak?

    Het meest geschikt is speciaal als speelzand aangemerkt zand dat gecertificeerd is. Het moet een fijne korrelgrootte van 0,1 tot 2 millimeter hebben, arm zijn aan schadelijke stoffen en weinig stof ontwikkelen. Gewoon bouwzand zonder speelzandcertificering is voor kinderen in de regel niet geschikt.

  • Wat is het verschil tussen speelzand en gewoon zand?

    Speelzand wordt speciaal bewerkt voor gebruik door kinderen: het is gewassen, gedroogd en gecontroleerd op schadelijke stoffen. Gewoon zand, zoals bouwzand of kwartszand, bevat vaak verontreinigingen, een ongeschikte korrelgrootte of biologische resten en wordt daarom niet aanbevolen voor zandspeelgoed en zandbakken.


Op onze website gebruiken we inhoud die met behulp van kunstmatige intelligentie is gemaakt. Kaufland Marketplace GmbH aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de juistheid, actualiteit of volledigheid van de adviesteksten die op Kaufland.nl worden aangeboden. Houd altijd rekening met de officiële specificaties van de fabrikant om producten veilig en correct te gebruiken.

Foto van de redactie
Vertrouwen is goed, recherche is beter!
Sinds 2005 voorziet de redactie je van nuttige informatie over je favoriete producten. Onze experts helpen je bij de artikelkeuze en beantwoorden veelgestelde vragen.