Foto van de redactie
Vertrouwen is goed, recherche is beter!
Sinds 2005 voorziet de redactie je van nuttige informatie over je favoriete producten. Onze experts helpen je bij de artikelkeuze en beantwoorden veelgestelde vragen.

Sierafbeelding: Rode achtergrond met afbeeldingen van verschillende producten, waaronder een stoel, een fiets, een mobiele telefoon en een voetbal

Vergeeld telefoonhoesje schoonmaken: zo krijg je het weer helder

Is je doorzichtige telefoonhoesje niet meer zo helder? Die gele waas is een bekend probleem, maar gelukkig geen reden om je hoesje meteen weg te gooien. We laten je zien hoe je een vergeeld telefoonhoesje kunt schoonmaken en hoe je die verkleuring in de toekomst voorkomt.


1. Gele telefoonhoesjes reinigen: de beste methoden

Telefoonhoesjes van siliconen of TPU (een flexibele kunststof) verkleuren vaak door een combinatie van uv-straling, warmte en contact met je huid. Dat betekent echter niet dat je direct een nieuw hoesje hoeft te kopen. Met de juiste aanpak kun je de gele waas flink verminderen of zelfs helemaal verwijderen. Welke methode het best werkt, hangt vooral af van het materiaal van je telefoonhoesje.

Methoden om een vergeeld telefoonhoesje schoon te maken per materiaal
MateriaalGeschikte methodeOpmerking
Siliconen / TPUBakpoederpasta, afwasmiddel, isopropanolGebruik geen agressieve schuurmiddelen
Hard plastic (polycarbonaat)Afwasmiddel, isopropanolVoorzichtig met alcohol op gecoate oppervlakken
LeerVochtige doek, speciale lederreinigerGeen huismiddeltjes op waterbasis
Siliconen (transparant)Bakpoederpasta, citroensapVerleng de inwerkingstijd bij sterke geelverkleuring
Tip

Test elke reinigingsmethode eerst op een onopvallende plek om er zeker van te zijn dat het materiaal niet beschadigt.

Infographic: Zo maak je een vergeeld telefoonhoesje schoon. De lijst bevat vijf stappen: 1. Bakpoederpasta aanbrengen en laten inwerken. 2. Zachtjes schrobben met een oude tandenborstel. 3. Grondig afspoelen met schoon water. 4. Droogwrijven met een zachte doek. 5. Bij hardnekkige geelverkleuring: isopropanol gebruiken. Links in beeld is een illustratie te zien van een hand die een vergeeld telefoonhoesje schoonmaakt met een blauw doekje.Met deze vijf stappen krijg je je vergeelde telefoonhoesje weer schoon.

Reinigingsalcohol op de online marktplaats:
Productafbeelding van Textiel Cleaner 750 ml Exotan Care
Textiel Cleaner 750 ml Exotan Care
€ 19,56
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van NILFISK - Filtermodule - 81942406
NILFISK - Filtermodule - 81942406
€ 11,09
Verkoper: InstaSpares
Productafbeelding van KORODUR® 0/4 - Hartstoff, 25 kg
KORODUR® 0/4 - Hartstoff, 25 kg
€ 0,56/1kg
€ 13,95
Verkoper: bauschnell
Productafbeelding van Gummireiniger Ewent EW5617 (200 ml)
Gummireiniger Ewent EW5617 (200 ml)
€ 6,37
Verkoper: PolisElectro
Productafbeelding van Womi koelmiddelreiniger, 5570105, fles, 250 ml
Womi koelmiddelreiniger, 5570105, fles, 250 ml
€ 17,99
Gratis bezorging
Verkoper: Fieldyards
Productafbeelding van STARWAX Abbeizconcentraat, zonder nawassen - 1 liter - 466
STARWAX Abbeizconcentraat, zonder nawassen - 1 liter - 466
€ 28,90
Gratis bezorging
Verkoper: everybuy_at
Productafbeelding van Famanu Hondenpootreiniger, siliconen - blauw
Famanu Hondenpootreiniger, siliconen - blauw
€ 78,89
Gratis bezorging
Verkoper: Famanu
Productafbeelding van Reinigingsset met bezem 51 cm - Tsjechische verpakking
Reinigingsset met bezem 51 cm - Tsjechische verpakking
€ 25,99
Gratis bezorging
Verkoper: Glemo
Productafbeelding van Smeg CREMAINOX 285g. RVS-reiniger
Smeg CREMAINOX 285g. RVS-reiniger
€ 12,98
Verkoper: InstaSpares
Productafbeelding van Desinfectiespray Viricitol Salló, multifunctioneel (750 ml)
Desinfectiespray Viricitol Salló, multifunctioneel (750 ml)
€ 22,72/1l
€ 17,04
Gratis bezorging
Verkoper: Dasfarinas
Productafbeelding van NILFISK - Onderste filterplaat Aero - 302002042
NILFISK - Onderste filterplaat Aero - 302002042
€ 9,30
Verkoper: InstaSpares
Productafbeelding van BSI  Power, 1 kg
BSI Power, 1 kg
€ 39,99
-19%
€ 32,12
Gratis bezorging
Verkoper: PlanetHappy
Productafbeelding van eluno 2-delige kippenrotisserie met gevogelte en huishoudschaar
eluno 2-delige kippenrotisserie met gevogelte en huishoudschaar
€ 37,99
Verkoper: eluno24
Productafbeelding van ALANTEC, alcoholvrije reinigingscassette voor LWL-ferules
ALANTEC, alcoholvrije reinigingscassette voor LWL-ferules
€ 84,03
Verkoper: velmontask
Productafbeelding van ERES - Reiniger voor textiele bekleding in auto's - ERES20835
ERES - Reiniger voor textiele bekleding in auto's - ERES20835
€ 9,42
Verkoper: InstaSpares
Productafbeelding van BEKO Siliconenspray 2984400 !!! 400ml, Doseersysteem TecLine
BEKO Siliconenspray 2984400 !!! 400ml, Doseersysteem TecLine
€ 44,05/1l
1,0Gemiddelde beoordeling: 1,0 van 5Aantal beoordelingen: 1
€ 17,62
Verkoper: Di-Life
Productafbeelding van Dr. Beckmann Fleckenteufel stiften en inkt, 50 ml
Dr. Beckmann Fleckenteufel stiften en inkt, 50 ml
€ 221,00/1l
1,0Gemiddelde beoordeling: 1,0 van 5Aantal beoordelingen: 1
€ 11,05
Gratis bezorging
Verkoper: Caasi_nl
Productafbeelding van Reinigingsmiddel voor zwembaden, Gre Floculant 76044, 8 x 125g
Reinigingsmiddel voor zwembaden, Gre Floculant 76044, 8 x 125g
€ 46,26
Gratis bezorging
Verkoper: Arboremedia
Productafbeelding van Nilfisk 22359800, Nilfisk GS/GM 80P, grijs
Nilfisk 22359800, Nilfisk GS/GM 80P, grijs
€ 91,30
Verkoper: InstaSpares
Productafbeelding van DURABLE Reinigingsschuim WHITEBOARD FOAM 400, 575602, Wit
DURABLE Reinigingsschuim WHITEBOARD FOAM 400, 575602, Wit
€ 52,37/1l
€ 20,95
Gratis bezorging
Verkoper: Loechel_Industriebedarf
Productafbeelding van Paslode Impuls Pulsa Reiniger, 300 ml
Paslode Impuls Pulsa Reiniger, 300 ml
€ 53,31
Gratis bezorging
Verkoper: GYZS
Productafbeelding van CRC 10227 FAST DRY DEGREASER Teilereiniger 500 ml Spraydose
CRC 10227 FAST DRY DEGREASER Teilereiniger 500 ml Spraydose
€ 41,14
Gratis bezorging
Verkoper: VaVaDo
Productafbeelding van Natriumhydroxide, 20 kg, NaOH, 99%, voor zeepfabricage, afvoerreiniger GiDeli
Natriumhydroxide, 20 kg, NaOH, 99%, voor zeepfabricage, afvoerreiniger GiDeli
€ 5,40/1kg
3,2Gemiddelde beoordeling: 3,2 van 5Aantal beoordelingen: 5
€ 107,98
Gratis bezorging
Verkoper: Posh
Productafbeelding van Super Silicone Sanitair Wit Koker 300 ml Bison
Super Silicone Sanitair Wit Koker 300 ml Bison
€ 17,26
Verkoper: Warentuin
Productafbeelding van Alapure reiniger en geurverfrisser, geschikt voor WPRO AFR301 / 484000001180 / 484000008427 / Powerfresh, voor wasmachines / DAFR108, AI-gegenereerde afbeelding
Alapure reiniger en geurverfrisser, geschikt voor WPRO AFR301 / 484000001180 / 484000008427 / Powerfresh, voor wasmachines / DAFR108
€ 7,95
Verkoper: FilterExperte
Productafbeelding van DURABLE Etikettenverwijderaar LABEL REMOVER 200ml, 586700, Bont
DURABLE Etikettenverwijderaar LABEL REMOVER 200ml, 586700, Bont
€ 124,15/1l
€ 24,83
Gratis bezorging
Verkoper: HAPPY_GIFTERS
Productafbeelding van Tierra Verde – Wasmiddel voor witte was (TIERRA VERDE), 250 g
Tierra Verde – Wasmiddel voor witte was (TIERRA VERDE), 250 g
€ 34,12/1kg
€ 8,53
Verkoper: Emerosa

Telefoonhoesje ophelderen met isopropanol

Isopropanol (ook wel isopropylalcohol genoemd) is een krachtig middel tegen hardnekkige vergeling en vetresten op doorzichtige hoesjes. Het grote voordeel is dat het verdampt zonder sporen achter te laten. Gebruik een oplossing met een concentratie van 70%; deze is mild voor het materiaal. Hogere concentraties kunnen kwetsbare materialen aantasten. Breng een kleine hoeveelheid isopropanol aan op een zachte, pluisvrije doek en wrijf het hoesje er grondig mee schoon. Laat het daarna aan de lucht drogen.

Tip

Gebruik isopropanol niet op bedrukte of gecoate hoesjes, omdat het de opdruk of het oppervlak kan beschadigen.

2. Geelverkleuring voorkomen: tips

Voorkomen is natuurlijk beter dan genezen. De meest voorkomende oorzaken van geelverkleuring zijn chemische processen in het materiaal zelf, uv-straling van de zon en contact met huidvet. Vooral doorzichtige siliconenhoesjes zijn hier gevoelig voor, omdat het materiaal van nature reageert op licht en warmte.

Gelukkig kun je de levensduur van je telefoonhoesje flink verlengen. Met een paar simpele gewoontes vertraag je het vergelingsproces aanzienlijk.

Zo voorkom je geelverkleuring:

  • maak het hoesje regelmatig schoon (minstens elke twee weken) om vuil en vet te verwijderen;
  • vermijd direct zonlicht en laat je telefoon niet voor langere tijd in de volle zon liggen;
  • was je handen voordat je je smartphone gebruikt om de overdracht van huidvet te beperken;
  • kies een hoesje van hoge kwaliteit van uv-gestabiliseerd materiaal, dat langzamer verkleurt;
  • wissel je hoesje regelmatig af, want chemische vergeling is op den duur onomkeerbaar.
Tip

Vervang een doorzichtig siliconenhoesje idealiter elke zes tot twaalf maanden, zelfs met goed onderhoud.

Telefoonhoesjes van siliconen ontdekken:
Productafbeelding van Beschermhoes voor Apple iPhone 16, transparante, slanke hoes, doorzichtige case
Beschermhoes voor Apple iPhone 16, transparante, slanke hoes, doorzichtige case
4,4Gemiddelde beoordeling: 4,4 van 5Aantal beoordelingen: 287
€ 7,99
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van Beschermhoes voor iPhone 16, compatibel met MagSafe, transparante siliconen hoes
Beschermhoes voor iPhone 16, compatibel met MagSafe, transparante siliconen hoes
4,3Gemiddelde beoordeling: 4,3 van 5Aantal beoordelingen: 117
€ 9,90
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van Beschermhoes voor Apple iPhone 16, telefoonhoesje, siliconen hoesje, zwarte telefoonhoes
Beschermhoes voor Apple iPhone 16, telefoonhoesje, siliconen hoesje, zwarte telefoonhoes
4,6Gemiddelde beoordeling: 4,6 van 5Aantal beoordelingen: 9
€ 8,99
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van Siliconen hoesje voor Apple iPhone 13, beschermende hoes, mat zwart, achterkant, telefoonhoesje
Siliconen hoesje voor Apple iPhone 13, beschermende hoes, mat zwart, achterkant, telefoonhoesje
4,5Gemiddelde beoordeling: 4,5 van 5Aantal beoordelingen: 208
€ 7,99
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van imoshion Color Backcover voor de Apple iPhone 13 Pro - Zwart
imoshion Color Backcover voor de Apple iPhone 13 Pro - Zwart
1,0Gemiddelde beoordeling: 1,0 van 5Aantal beoordelingen: 1
€ 9,99
Gratis bezorging
Verkoper: Ploonk
Productafbeelding van Beschermhoes voor Apple iPhone 16 Plus, siliconen hoesje, groene telefoonhoes
Beschermhoes voor Apple iPhone 16 Plus, siliconen hoesje, groene telefoonhoes
€ 8,99
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van kwmobile hoesje voor Apple iPhone 16, TPU-hoesje - Telefoonhoesje ondersteunt draadloos opladen, flexibele beschermhoes, rubberen hoes in mat zwart
kwmobile hoesje voor Apple iPhone 16, TPU-hoesje - Telefoonhoesje ondersteunt draadloos opladen, flexibele beschermhoes, rubberen hoes in mat zwart
4,0Gemiddelde beoordeling: 4,0 van 5Aantal beoordelingen: 6
€ 32,93
Gratis bezorging
Verkoper: Arboremedia
Productafbeelding van iPhone 16 Plus hoesje AVANA, beschermende hoes, transparant, bumper case
iPhone 16 Plus hoesje AVANA, beschermende hoes, transparant, bumper case
4,8Gemiddelde beoordeling: 4,8 van 5Aantal beoordelingen: 347
€ 8,99
Verkoper: AVANA-Shop
Productafbeelding van Beschermhoes voor Apple iPhone 16, schokbestendige telefoonhoes, transparante cover
Beschermhoes voor Apple iPhone 16, schokbestendige telefoonhoes, transparante cover
4,7Gemiddelde beoordeling: 4,7 van 5Aantal beoordelingen: 187
€ 8,99
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van imoshion Rugged Air MagSafe Case voor de Apple iPhone 16 - Transparant
imoshion Rugged Air MagSafe Case voor de Apple iPhone 16 - Transparant
4,5Gemiddelde beoordeling: 4,5 van 5Aantal beoordelingen: 6
€ 10,99
Gratis bezorging
Verkoper: Ploonk
Productafbeelding van Beschermhoes voor iPhone 16, compatibel met MagSafe, opklapbare camerabescherming, glazen standaard
Beschermhoes voor iPhone 16, compatibel met MagSafe, opklapbare camerabescherming, glazen standaard
5,0Gemiddelde beoordeling: 5,0 van 5Aantal beoordelingen: 1
€ 12,99
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van Beschermhoes voor iPhone 15 Pro, compatibel met MagSafe, transparante siliconen hoes
Beschermhoes voor iPhone 15 Pro, compatibel met MagSafe, transparante siliconen hoes
3,9Gemiddelde beoordeling: 3,9 van 5Aantal beoordelingen: 10
€ 9,90
Verkoper: CoolGadget
Productafbeelding van Beschermhoes voor Apple iPhone 16 Plus, hybride siliconen hoes met bumper, transparant
Beschermhoes voor Apple iPhone 16 Plus, hybride siliconen hoes met bumper, transparant
€ 11,98
Verkoper: CoverKingz

3. FAQ

  • Hoe maak je een vergeeld telefoonhoesje weer schoon?

    Beproefde huismiddeltjes om de gele waas te verminderen zijn een pasta van bakpoeder, isopropanol of simpelweg afwasmiddel. Breng het middel aan, laat het inwerken en wrijf het hoesje schoon met een zachte borstel. Bij zeer sterke vergeling is het vervangen van het hoesje vaak de enige oplossing.

  • Hoe wordt een siliconenhoesje weer doorzichtig?

    Een vergeeld siliconen hoesje wordt helaas zelden weer 100% helder. De verkleuring wordt namelijk veroorzaakt door chemische processen in het materiaal zelf. Met middelen als bakpoeder, citroensap of isopropanol kun je de gele waas wel aanzienlijk verminderen en het hoesje weer een stuk frisser laten ogen.


Op onze website gebruiken we inhoud die met behulp van kunstmatige intelligentie is gemaakt. Kaufland Marketplace GmbH aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de juistheid, actualiteit of volledigheid van de adviesteksten die op Kaufland.nl worden aangeboden. Houd altijd rekening met de officiële specificaties van de fabrikant om producten veilig en correct te gebruiken.

Foto van de redactie
Vertrouwen is goed, recherche is beter!
Sinds 2005 voorziet de redactie je van nuttige informatie over je favoriete producten. Onze experts helpen je bij de artikelkeuze en beantwoorden veelgestelde vragen.